Hosting na serwerze

 Hosting – jaki wybrać?

 

Hosting to inaczej serwer wirtualny. Hosting to usługa polegająca na dzierżawie miejsca na stronę WWW, skrzynek poczty elektronicznej oraz konta na serwerze FTP. Użytkownik może zarejestrować własną domenę i używać jej w ramach serwera. Zarządzanie usługami odbywa się z poziomu panelu administracyjnego i z reguły nie wymaga żadnej wiedzy technicznej. Obsługę techniczną serwera musi zapewnić, ten który jest dostawcą hostingu.

Można wyodrębnić podstawowe parametry, które charakteryzują serwer wirtualny. Jest to m.in. rodzaj obsługiwanych technologii internetowych, limit transferu danych, liczba i rozmiar baz danych, liczba skrzynek pocztowych oraz pojemność konta. To właśnie na te elementy oferty warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, zanim zdecydujemy się na jakikolwiek hosting.

Pojemność konta i transfer

Pojemność konta to rzecz niezwykle ważna, bowiem określa maksymalną ilość danych, jaką możemy przechowywać i udostępniać na serwerze. Musimy wykazać się małą zdolnością przewidywania i zastanowić się jaka pojemność konta na serwerze będzie nam potrzebna. Wykupując miejsce na serwerze wirtualnym przeciętnie otrzymuje się od 10 do ok. 50 GB przestrzeni dyskowej. Warto przyjąć, że na prostą stronę firmową potrzebuje się nie więcej niż zaledwie kilka gigabajtów. Nieco więcej przestrzeni dyskowej warto sobie zarezerwować, jeśli nosimy się z zamiarem np. publikować dokumenty, specyfikacje, zdjęcia, materiały multimedialne lub firmy.

Przestrzeń dyskowa na serwerach udostępnianych przez AZ.pl, Domeny.pl, Agnat, Home.pl, Kei.pl, Nazwa.pl oraz Ogicom jest współdzielona między poszczególne usługi. Co to oznacza w praktyce? Otóż oznacza to, że klient samodzielnie musi wskazać jaką część dysku chce przeznaczyć na serwis WWW, jaką przestrzeń na skrzynki pocztowe, dodatkowe konta FTP, a jaką przestrzeń na bazy danych.

powiązane posty

BAZY DANYCH

Wstęp do Baz Danych Bazy danych dynamiczne ? operacyjne ? wykorzystywane w codziennym funkcjonowaniu firm, tam gdzie mamy do czynienia z gromadzeniem, przechowywaniem i modyfikowaniem danych. Dane są dynamiczne, bo […]