Odzyskiwanie danych za pomocą narzędzi Windows

Często zdarza się usunąć pliki, które mogą okazać się nam potrzebne w późniejszym czasie. Postaramy się więc pomóc Ci w tym abyś mógł odzyskać dane, które przypadkowo skasowałeś.

Windows 95 był pierwszym programem operacyjnym, w którym wprowadzono Kosz. Miało to być zabezpieczenie przed przypadkowym kasowaniem danych. Teraz Kosz posiada już każda kolejna wersja Windowsa, a projektanci Windowsa 7 posunęli się krok dalej. Co najmniej raz na dobę system sam sporządza kopie zapasowe plików utworzonych i zmodyfikowanych przez niego.

Kiedy usuniesz niechciany plik w oknie Eksploratora Windows nie usunie go natychmiast, ale przeniesie go do ukrytego folderu, który nazywa się Recycler lub Recycle.Bin. System daje temu folderowi aż 10% całej powierzchni dysku.

Kiedy w Koszu zacznie brakować już miejsca system zacznie wywalać z niego te najstarsze umieszczone w nim pliki. Kiedy rozmiar pliku, który usuwa przekroczy jego pojemność, poprosi o to żebyś potwierdził usuwanie, ostrzegając przy tym, że pliki zostaną usunięte natychmiast i nie będziesz miał możliwości ich przywrócenia.

Jeżeli bardzo tego potrzebujesz to możesz oczywiście zwiększyć sobie domyślną pojemność kosza. Żeby to zrobić kliknij prawym przyciskiem myszki na jego ikonkę, znajdującą się na pulpicie i wskaż polecenie ?Właściwości?. Jeśli obsługujesz Windowsa w wersji XP wejdź na kartę Globalne. Suwakiem możesz ustawić pojemność Kosza w procentach.

Odzyskiwanie danych z kosza:

Kliknij dwa razy lewym przyciskiem myszki na ikonkę kosza. Potem kliknij plik, który chcesz odzyskać prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Przywróć w menu podręcznym. System zapisze ten dokument ponownie w miejscu jego lokalizacji sprzed skasowania.

 

Trafiłes na tę stronę szukając:

  • mail benjicctv in th
  • kopie koputerów w sieci

Zostaw odpowiedź

(Ctrl + Enter)