Windows NT 6.1

Windows 7

 

To nowe wydanie systemu operacyjnego Windows wypuszczone na rynek przez firmę Microsoft. W maju 2010 roku używało go ok. 20% użytkowników, a w 2012 roku firma Microsoft pochwaliła się, że sprzedała ok. 630 milionów licencji programu Windows 7. Z tego można wysnuć wniosek, że ten system operacyjny cieszy się o wiele większym powodzeniem niż jego poprzednik Vista.

Nazwa kodowa tego sytemu to „Windows NT 6.1”. Oznaczenie to ma głownie na celu zwiększenie kompatybilności programów napisanych na poprzednie wersje systemu z Windows 7.

 Windows 7 Manager

Jest to narzędzie systemowe, które ma za zadanie pomagać zoptymalizować i usprawnić Windows 7. Program ten m.in.wyświetla informacje o zainstalowanym sprzęcie i uruchomionych procesach. Ponadto optymalizuje uruchamianie i zamykanie systemu. W ten sposób skracany jest czas pomiędzy wydaniem polecenia a reakcją komputera. Warto dodać, że w aplikacji znalazł się również moduł czyszczący, usuwający niepotrzebne pliki lub duplikaty, aby nie zajmowały one niepotrzebnie miejsca na dysku twardym.

Tradycyjnie już chyba producent przygotował też moduł czyszczenia rejestru. Głównym jego zadaniem jest dba o prawidłowość skrótów, wpisów i automatycznie naprawiać napotkane problemy. Dodatkowo Windows 7 Manager optymalizuje rejestr poprzez prawidłowe ułożenie jego elementów (defragmentacja rejestru), a także połączenia internetowe z komputerem. W najnowszej wersji zaktualizowano również Smart Uninstaller do wersji v3.4

Registry Cleaner do wersji v5.7

1-Click Cleaner do wersji v2.8

akte opublikowano dnia 2013-1-31 Kategoria: Poradnik Komputerowy | Tagi:,

Zostaw odpowiedź

(Ctrl + Enter)