Uważaj na kalendarz na Facebook-u

To że Facebook cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju, to chyba już wszyscy wiedzą. Jednak my Polacy, jeszcze nie „przejedliśmy się” internetem i jak wykazały ostatnie badania, trochę za bardzo wierzymy, w to co czytamy w internecie. Wciąż przecież są tacy, którzy dają się nabrać na trik z prośbą banku o potwierdzenie haseł do kont bankowych.

Niektórzy do dziś wpisują ufnie te hasła, a tak naprawdę hakerzy mają wówczas jak na dłoni dostęp do naszych funduszy zgromadzonych na koncie bankowym. Mimo, że Facebook tak bardzo Polacy polubili, to specjaliści również tutaj mają wrażenie, że korzystają z niego nieco bezkrytycznie. Wiele osób np. Korzysta z kalendarza na Facebooku nie zastanawiając się jak cenne dane on zbiera, magazynuje i przetwarza? Są to:

imię i nazwisko
login na Facebooku
adres e-mail
wiek i data urodzenia
płeć
informacje o posiadanym sprzęcie przez użytkownika
ulubione strony użytkownika
ulubione gry
czas poświęcony na granie
wyniki w graniu
urodziny znajomych

Jak na pierwszy rzut oka, to tych informacji jest całkiem sporo. Już w tej chwili Facebook został okrzyknięty mianem największego zdrajcy świata. Wielu użytkowników straciło swoją pocztę na Facebboku, ale możemy być przekonani, że Facebook jej nie stracił i były dowody na to, że ją wykorzystuje, sprzedając do celów marketingowych innym firmom.
Eksperci z firmy ESET (firma produkująca oprogramowanie antywirusowe) odkryli, że nowy program, który bardzo szybko rozchodzi się po polskiej sieci komputerowej, bardzo skutecznie blokuje fakt gromadzenia danych przez Facebook. Mydli nam oczy, że będzie nam przypominał o urodzinach i imieninach znajomych, a przecież tą aplikację ma już wbudowany sam Facebook.

Na szczęście internauci powoli zaczynają się orientować co w trawie piszczy. Założyli nawet fanpage na Facebooku, którego celem jest informowanie innych użytkowników oraz znajomych o istniejącym zagrożeniu związanym z tzw. Kalendarzem Facebook-owym. Eksperci firmy ESET podkreślają, że instalując jakikolwiek program na swoim komputerze sprawdźmy, na co tak naprawdę się zgadzamy. I tu pojawia się zazwyczaj pewien problem, ponieważ czytanie polityki prywatności danej aplikacji to niełatwa rzecz.

Jest to napisane zwykle prawniczym żargonem, którego laik nie do końca jest w stanie zrozumieć. Nie rzadko też dokument taki jest pisany w języku angielskim, co już w ogóle powoduje barierę zrozumienia treści.
Mój kalendarz w swoim profilu radzimy usunąć. Należy to zrobić w następujący sposób:

Wybierz ustawienia prywatności, rozwijając menu „Strona główna”
Następnie wybierz „Edytuj ustawienia” przy „Aplikacje i witryny”.
Kliknij „Usuń niechciane aplikacje lub aplikacje wysyłające spam”, które są widoczne pod aplikacją Mój Kalendarz

I w zasadzie to wszystko. Warto też wysłać do znajomych link z tym artykułem.

Trafiłes na tę stronę szukając:

 • facebook Mj kalendarz
 • chce dodać twoje urodziny
 • aplikacja chcę dodać twoje urodziny
 • chce dodać twoje urodziny facebook
 • na czym polega moj kalendarz na facebooku
 • jak dodać swoje urodziny na facebooku
 • na czym polega kalendarz na facebooku
 • fecbuku
 • dodaj do kalendarza urodziny znajomych Facebooka
 • jak na faceboku napisać powiadomienie o swoich urodzinach
 • jal usunac urodziny znajomych z kaendarza microsoft
 • kalendarz urodzin fecbuku
 • jak dodać imieniny do kalendarza na Facebook

Zostaw odpowiedź

(Ctrl + Enter)